• Zasílací adresa: Slepá 511, Milovice, 289 24
  • 774609772
  • info@rodinaobranadomov.cz
DAROVAT
In Aktuálně

Založení spolku

Vážení a milí příznivci RODu. Jsme velmi potěšeni, že vám můžeme oficiálně sdělit, že dne 30.12.2017 byl spolek ROD – Rodina, Obrana, Domov zapsán do spolkového rejstříku pod IČ: 06604421. Jak budeme dále postupovat? Nejdříve založíme transparentní účet, protože chceme býti transparentní. Vyhneme se tím jakýmkoliv verbálním spekulacím ohledně spolkových peněz. Založení transparentního účtu je i jednou z podmínek pro možnost uspořádat finanční sbírku. Každá sbírka, pokud bude vyhlášena bude určena na konkrétní projekt a bude mít transparentní účet pro lepší dohledatelnost a kontrolu. Mezitím budou připraveny přihlášky do spolku, fundreisingový kodex, vnitřní stanovy a zveřejněny plánované projekty.
Bez přiděleného IČ jsme toto všechno nemohli udělat, bylo by to nezákonné. I tak se nám (vedení RODu) v loňském roce 2017 podařilo úspěšně pracovat na dobrovolnické a charitativní činnosti.
cropped-16344415_10202594173172648_60999753_n.jpg
Ve spolupráci v Rodinným centrem Routa v Čelákovicích jsme pracovali jako dobrovolníci při akcích Potravinová sbírka, Strašidlení v Kolonce, při akci Mikuláš, Adventní setkání v Routě a Dobrovolný úklid se spolkem Dělnické domky. Naše vlastní akce byly Podpisová akce – petice za zákaz kožešinových farem na Náplavce v Praze a akce Výstup na Říp. Bohužel plánované akce Útulek a Plyšáci pro dětský domov se neuskutečnily, vzhledem k planým slibům těch, co nejdříve nabízeli pomoc, ale pak sliby nesplnili. Také nás velmi mrzí, že jsme se v loňském roce setkali s bojkotováním založení spolku, v konečné fázi se jisté osoby místo pomoci pokusily zaregistroval spolek pod naprosto stejným názvem u soudu v Ústí nad Labem.
Tento boj jsme vybojovali, ale čeká nás plno práce. Pracujeme jako dobrovolníci, ve svém volném čase, bez nároku na finanční ohodnocení a máme mnoho projektů. Máte zájem se stát dobrovolníky? Máte zájem pomáhat? Máte chvilku volného času, který by jste rádi strávili třeba i s vašimi dětmi na některých plánovaných akcích? Pak budeme rádi, pokud nám napíšete na info@rodinaobranadomov.cz
Závěrem chceme poděkovat za slova podpory a za nápady, které nám zasíláte ve zprávách. Jsme rádi, že vám záleží na naší zemi, našich dětech, na naší kultuře a vlasti.